Acerman Alüminyum02165081004acerman@acermanaluminyum.com.tr

Sıkça Sorulan Sorular

Kalite ve Güvenin Adresi...

Mimari uygulamalarda genellikle hangi alaşımlar kullanılmaktadır?

Mimari uygulamalarda uluslararası olarak en sık kullanılan alaşım 6060 veya 6063’tür. Acerman Alüminyum, parlak yüzey istenen profiller için müşteri talebi doğrultusunda 6463 alaşımını da kullanmaktadır.

İhracatınız var mıdır? Hangi ülkelere ihracat yapmaktasınız?

Acerman Alüminyum ürünlerinin yaklaşık %20sini ihraç etmektedir. IMMIB tarafından birçok kez ihracat alanında ödüle layık görülmüştür. Acerman ürünlerini başta ABD, Almanya, Hollanda, İspanya, İtalya, Lüksemburg, Belçika, Bosna Hersek, İran ve Azerbaycan olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç etmektedir.

Ürün kataloğu ve fiyat listenizi nasıl temin edebiliriz?

Acerman Alüminyum’da üretilen profillerin %90’ından fazlası müşteri talebiyle tasarlanmış ve müşteriye ait olan profillerdir. Acerman’ın, bu profilleri müşterisinin onayı olmadan katalogda teşhir etmesi mümkün olmadığından tüm profilleri içeren standart bir katalog bulunmamaktadır. Bununla birlikte teknik bürodaki arkadaşlarla irtibata geçerek çalıştığınız sektörle ilgili üretilen profiller hakkında bilgi edinebilir, genel kullanılan profillerin çizimlerini temin edebilirsiniz. Fiyatlar satın alım miktarı, alaşım ve üretim zorluğuna göre değişiklik göstermekte olup istenildiği takdirde bildirilir.

Eloksallı, boyalı veya ahşap kaplamalı profil temin ediyor musunuz?

Eloksal ve toz boyama tesisimiz, profil imalatının yapıldığı fabrikamıza 300 metre mesafede olup talep edilen yüzey işlem bu tesisimizde gerçekleştirilmektedir.

Profilleri istenilen boylarda kesilmiş olarak tedarik ediyor musunuz?

Alüminyum profiller genel olarak 4m, 5m, 6m gibi tam boylarda kesilerek sevk edilmektedir. 3 metrenin altındaki boylar ek ücret karşılığında hassas Elumatec testereler ile kesilip gönderilmektedir.

Sipariş miktarını tam olarak temin etmek mümkün müdür?

Siparişleriniz tam kilosu veya adedine göre üretilmeye çalışılır. Ancak ekstrüzyon yöntemiyle üretimden dolayı sipariş miktarlarında ±%10 fark olabilmektedir. Belirtildiği takdirde siparişin eksiksiz ancak +%10 tolerans ile üretilmesi mümkündür.

Tek seferde geçilmesi gereken minimum sipariş miktarı nedir?

Profil başına minimum sipariş miktarı 250kg’dır. Ancak talep olursa ekstra ücret ile daha düşük miktarlarda üretim de yapmaktayız.

Yeni bir projede kullanılacak profillere ihtiyaç duyulduğunda nasıl bir yol izlemeliyiz?

Elinizde mevcut bir teknik resim olabilir veya alüminyum/alüminyum dışı kullanılacak parça olabilir. Çizim veya mevcut parça ile Acerman Alüminyum’a geldiğinizde tecrübeli teknik kadromuz ihtiyacınıza uyacak profilin çizimini yapar. Çizim yapılırken ekonomiklik ve üretim kolaylığı ön planda tutulur. Yapılan çizim müşteri tarafından onaylanır ve kalıp yapımına başlanır.

Sipariş onayından itibaren tedarik süresi nedir?

Kalıbı mevcut olan profillerin tedarik süresi yüzey işlemine de bağlı olarak 1 ila 2 hafta arasında değişmektedir. Yeni kalıp gerektiren siparişlerde ise kalıp yapımı ile birlikte tedarik süresi 2-4 haftayı bulmaktadır. Çözüm odaklı yaklaşımımız gereği, özel durumlarda siparişin 2-3 gün içerisinde üretilip sevk edildiği durumlar da mevcuttur.

Siparişi nereye verebiliriz?

Siparişlerinizi veya fiyat taleplerinizi acerman@acermanaluminyum.com.tr adresine gönderebilirsiniz.
giay nam depgiay luoi namgiay nam cong sogiay cao got nugiay the thao nu